Medarbetare

Det finns flera sätt för dig att komma i kontakt med oss, välj det som passar dig bäst. Ring, maila eller besök oss på sociala medier. Våra medarbetare och externa partners finns i Luleå, Skellefteå, Umeå, Kalix och Piteå.

Huvudkontor Luleå
Besök/postadress:
Storgatan 11, 972 38 Luleå

Kontor Skellefteå
Besöksadress:
The Great Northern
Storgatan 53, 931 30 Skellefteå

Nyhetsbrev

Vill du ha nyhetsbrev från IUC Norr?

Åsa Tjärnberg

Åsa Tjärnberg

VD.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-326 88 11
asa.tjarnberg@iucnorr.se

Anna Dahlberg

Anna Dahlberg

Projektledare.
Placeringsort: Skellefteå.
Mobiltelefon: 070-203 13 69
anna.dahlberg@iucnorr.se

Kristiina Starck Enman

Kristiina Starck Enman

Projektledare och affärsutvecklare.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-201 64 21
kristiina.starck.enman@iucnorr.se

Jens Eriksson

Jens Eriksson

Projektledare och affärsutvecklare.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-643 00 85
jens.eriksson@iucnorr.se

Anders Högström

Anders Högström

Senior affärsutvecklare.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-651 12 65
anders.hogstrom@iucnorr.se

Ida Johansson

Ida Johansson

Beteende- och personalvetenskap.
Placeringsort: Luleå
Mobiltelefon: 070-223 89 35
ida.johansson@iucnorr.se

Marie Näslund Jakobsson

Marie Näslund Jakobsson

Information och kommunikation.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-527 57 40
marie.jakobsson@iucnorr.se

Andréas Kostenniemi

Andréas Kostenniemi

Process- och verksamhetsutvecklare. 
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-300 55 47
andreas.kosten@iucnorr.se

Carina Malander

Carina Malander

Verksamhetscontroller.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-587 79 04
carina.malander@iucnorr.se

Linda Rönnbäck

Linda Rönnbäck

Regional processledare Teknikcollege Norrbotten.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-673 04 24
linda.ronnback@iucnorr.se

Anders Wäppling

Anders Wäppling

Styrelseordförande.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-665 31 83
anders.wappling@iucnorr.se

Externa partners

Mikael Gunnari

Mikael Gunnari

Projektledare. Leverantörssamarbete.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-266 99 88
mikael.gunnari@iucnorr.se

Erik Hagenrud

Erik Hagenrud

Affärsutvecklare.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-237 40 71
erik.hagenrud@iucnorr.se

Sofia Lampa

Sofia Lampa

Affärsutvecklare.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-251 19 44
sofia.lampa@iucnorr.se

Magnus Orregård

Magnus Orregård

Affärsutvecklare.
Placeringsort: Skellefteå.
Mobiltelefon: 073-800 09 34
magnus.orregard@iucnorr.se

Anders Sörqvist

Anders Sörqvist

Produktionsutveckling.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-336 27 11
anders.sorqvist@iucnorr.se

Niclas Tidström

Niclas Tidström

Affärsutvecklare.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-353 52 39
niclas.tidstrom@iucnorr.se

Johan Vikström

Johan Vikström

Projektledare. Affärs- och ledningsutveckling.
Placeringsort: Luleå.
Mobiltelefon: 070-575 97 53
johan.vikstrom@iucnorr.se